Motosikletliye kaza yaptıran kamyonet sürücüsü serbest kaldı

Motosiklet sürücüsü Serkan Yılmaz 18 Aralık’ta Avrupa Otoyolu Avcılar mevkiinde seyrederken, önündeki kamyoneti sollayarak orta şeride geçti. Bir süre sonra ise sol şeritteki kamyonet, kontrolsüz bir şekilde, motosikleti sıkıştırarak en sol şeritten, en sağ şeride yöneldi.

Şerit değiştiren kamyonetten kurtulmak isteyen, Serkan Yılmaz’ın sağa doğru yöneldi. Ancak kendisini sıkıştıran kamyonetin kendisine çarpmasından kurtulamadı. Motosiklet sürücüsü çarpmanın etkisiyle bir anda yere savruldu. Yaşanan olayı fark eden sürücülerin firene basarak durmaları olası bir faciayı engelledi. Durum sağlık ekipleri ve polise bildirilirken, sürücü yolunda devam etti.

SIYRIKLARLA ATLATTI

Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı sürücüyü yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye götürdü. Serkan Yılmaz’ın şans eseri kazayı hafif sıyrıklarla atlattığı öğrenilirken, polis kazaya sebep olan kamyonet sürücüsünün yakalanmasına yönelik yapılan çalışma başlattı.

SERBEST KALDI

Olay anını kaydeden bir sürücünün araç kamera kayıtları incelendi. Görüntülerden plaka tespiti yapıldı. Aracı Tuncay Ö.’nün kullandığı belirlendi. Tuncay Ö. polis ekiplerince yakalandı. Hakkında “taksirle yaralama” suçundan işlem yapılan sürücü adli makamlara sevk edildi. Şüpheli hakkında Adli Kontrol hükmü uygulandı.

KAMERAYA YANSIDI

Sürücü serbest kalırken kaza anına ait görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde Tuncay Ö.’nün kamyonetin sağa geçerken kendisini sıkıştırmasıyla kontrolünü kaybettiği ve savrularak asfalt zemine düştüğü görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x