MASAK Devreye Girdi: Dilan ve Engin Polat’ı Bundan Sonra Ne Bekliyor?

Güzellik merkezi ve kozmetik sektöründen kazandıklarını iddia ettikleri gösterişli hayat Dilan ve Engin Polat çiftinin peşini bırakmıyor. Gündemi fazlasıyla meşgul eden Polat çiftinin şaşaalı hayatı, paranın kaynağının sorgulanması ve birçok magazin, siyaset, TV ve sosyal medya karakterinin de işin içine girmesiyle karıştı. MASAK çiftin gelirleri hakkında soruşturma başlatırken, bundan sonra Dilan ve engin Polat’ı ne bekliyor?

Dilan Polat, doğum fotoğrafçılığıyla başladığı iş hayatında dev bir kozmetik sektörü sahibesine dönüştü. İşin görünen yüzü bu olurken, sosyal medyada influencerlık da işin içine girince gösterişli hayatın detayları sorgulanmaya başladı.

Altınlarla dolu çiçekler, parayla sarılmış saçlar, özel uçaklı kutlamalarla ve daha nicesiyle kendilerini ifade eden Polat çifti haliyle çok dikkat çekti ve sorgulandı.

Sosyal medyada her açıklamaları olay olan çiftin bu seviyedeki bir geliri nasıl elde ettiği ana soru oldu.

Özgür Demirtaş’tan Fatih Altaylı’ya, Cüneyt Özdemir’den Seyhan Soylu’ya para kaynağı sorgusu “kara para aklama” sorgulamalarına dönüştü. Sosyal medyada da Seher Yaşayacak (Sultan) isimli gazetecinin belgelerle olaya yaklaşması dikkat çekti.

Peki bundan sonra Dilan ve Engin Polat çiftini ne bekliyor? Bu soruya da yine Seher Yaşayacak cevap verdi.

“MASAK, Dilan Polat ve Engin Polat’ta 200 milyon TL’nin üzerinde suç geliri tespit etti.”

Bundan sonrası nasıl işler onu anlatayım.

MASAK, raporunu Savcı’ya sunmuş. Bu 200 milyon TL üstü para için tedbir istemiş.

Savcı el koymak durumunda bu paranın tamamına.

“Savcı, Organize ve Mali Suçlara talimat verir, tüm gayrimenkul, para, kripto para ne varsa tedbir gelir önce ardından yasal süreçle yargılama başlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x