Dilan Polat ve Engin Polat’la birlikte bir aile hekimi de gözaltına alınmış!

Son ayların en çok konuşulan isimlerinden biri Dilan Polat ve Engin Polat oldu. MASAK raporu sonrası çiftin de aralarında olduğu 18 kişiye yönelik geçen Çarşamba günü operasyon yapıldı. 1 Kasım’da gece yarısı yapılan operasyonda evlerinde yapılan arama sonrası gözaltına alınan kişiler dün adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen isimler arasında Aile Hekimi olarak görev yapan Dr. Yeşim Altınkalem Dalkıran’ın da olduğu anlaşıldı. Savcılık, Dr. Dalkıran’ı da tutuklanması talebi ile sulh ceza hakimliğine sevk etti.


Dilan ve Engin Polat Çifti, kısa süre önce lüks yaşantıları ile gündemdeydi.

Hakimlik sorgusu sonrası aralarında Dr. Dalkıran’ın da olduğu 6 kişi adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

DEVLET HASTANELERİNDE ÇALIŞTI

Halktv.com.tr’nin edindiği bilgilere göre Dalkıran, 2004-2008 arası dönemde Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı. Dr. Dalkıran, 2008-2010 arası dönemde ise Kırklaerli Babaeski Devlet Hastanesi’nde görev yaptı. Dalkıran 2011’den bu yana da Aile Hekimi olarak görev yaptı.


Dilan Polat’ın ablası Sinem Sıla doğu da tutuklananlar arasında yer aldı.

AV. ÇETİNKAYA DA SERBEST KALDI

Dalkıran ile birlikte serbest kalan diğer isimler ise şunlar oldu: Beyza Nur Gün, Ceyda Nur Gün, Gürsel Yılmaz, Buse Uzuner ile Av. Haydar Enes Çetinkaya oldu.

12 KİŞİ CEZAEVLERİNE GÖNDERİLDİ

Soruşturma kapsamında, aralarında Dilan Polat ve Engin Polat’ın da aralarında olduğu 12 kişi tutuklandı. Polat çifti dışında tutuklanan diğer isimler ise şöyle: Sezgin Polat (Engin Polat’ın babası), Sinem Sıla Doğu, Av. Ahmet Gün, Alper Kürşat Polat, Nilgül Yılmaz, Metin Yılmaz, Zekayi Tepe, Can Doğu, Can Polat ve Halil Polat.

NE İLE SUÇLANIYORLAR?

Şüphelilere yönelik suçlamalar ise şöyle “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet.”

Öte yandan tutuklama kararının ardından Dilan Polat, “Oğlum sana kim bakacak” diye bağırdığı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x