CHP’den ihracı kesinleşen Tanju Özcan, yol haritasını açıkladı

CHP’den ihracı kesinleşen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yol haritasını açıkladı. Önümüzdeki yerel seçimlerde aday olacağını söyleyen Özcan, herhangi bir partiye geçmeyeceğini belirtti. Özcan, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nı Özgür Çelik‘in kazanmasına ilişkin ise, “Beklediğim bir gelişmeydi. Kurultay sonucuna nasıl tesir edecek emin değilim. Ben tabii Özgür Özel’e başarılar diliyorum. Umarım, CHP’yi Kemal Kılıçdaroğlu’nun belasından kurtarır” diye konuştu.

Odatv’den Uğurcan Biçer’e konuşan Tanju Özcan, “Hâkim haklı mı haksız mı diye inceleyemiyordu usulden inceliyordu böyle bir karar verdi. Hayırlısı olsun” dedi.

“Vatanını milletini seven insanlar bu karara üzüldü”

“10 Aralıkçılar, Sorosçular, FETÖ’cüler, Kılıçdaroğlu ve avaneleri kazandı” diyen Özcan, “Sezgin Tanrıkulu gibi terör örgütlerini meşrulaştırmaya çalışanlar dersim katliamı diyenler, Ermeni soykırımını tanıyorum diyen liboşlar bu karardan mutlu oldular o kesin ama bu ülkede Atatürkçüler, CHP içindeki Türk milliyetçileri, vatanını milletini seven insanlar bu karara üzüldü” ifadelerini kullandı.

Özcan, şöyle konuştu: 

“100 yıllık CHP, benim gibi gerçek bir Atatürkçüyü, Türk milliyetçisi ve partinin her kademesinde başarılı olmak için büyük çabalar gösteren bir evladını kaybetti. Herhangi bir partiye geçmeyeceğim. Yüzde 99 ihtimalle bağımsız aday olacağım. Birlikte yıllardır yol yürüyen, gecesini gündüzüne katan çoluğunu çocuğunu ihmal eden, parasını partisi için harcayan tüm parti emekçisi yoldaşlarıma selam olsun.”

“Umarım, CHP’yi Kemal Kılıçdaroğlu’nun belasından kurtarır”

Özcan, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda değişimin adayı Özgür Çelik‘in kazanmasına ilişkin ise şu değerlendirmeyi yaptı:

“Beklediğim bir gelişmeydi. Kurultay sonucuna nasıl tesir edecek emin değilim. İstanbul delegasyondan ibaret değil. Hâlâ Kılıçdaroğlu ve avanelerinin güçlü bir desteği var. Ben tabii Sayın Özgür Özel’e başarılar diliyorum. Umarım, CHP’yi Kemal Kılıçdaroğlu’nun belasından kurtarır. Şartlar olgunlaştığında parti çizgisine döndüğünde vatansever gerçek Atatürkçü bir CHP’ye dönüştüğünde geri dönerim.”

TIKLAYIN – Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın CHP’den ihracı kesinleşti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x