Ukrayna Kriptoda Grivna İşlemlerini Geçici Olarak Askıya Aldı

Ukrayna Merkez Bankasının Grivna kullanımını geçici olarak kaldırmasının ardından P2P önerisi geldi.

Ukrayna, kripto borsalarında itibari para yatırma ve çekme işlemleri için banka kartları aracılığıyla ulusal para birimi Grivna’nın kullanımını geçici olarak askıya aldı. Bununla birlikte kullanıcılar yeni bir çözüm arıyor.

Binance’ten Ukrayna’da P2P Önerisi

Ukrayna’nın yerel para birimi Grivna ile kripto borsalarında para yatırma ve çekme işlemlerini askıya almasının ardınan Binance’ten P2P önerisi geldi.

Ukrayna merkez bankasının geçici olarak askıya alınmasının ardından Binance ve Kuna gibi kripto borsaları, yatırımcıları bu konu hakkında bilgilendiren resmi açıklamalar yaptı.

Hareket, yatırımcıların borsalara ve borsalardan fon taşıma şeklini hemen etkilerken, Binance kullanıcılara şahıslar arası  arası (P2P) hizmetlerin nasıl olduğunu hatırlattı.

Binance’in yanı sıra Yerel kripto borsası Kuna’nın kurucusu Michael Chobanian, hizmet kesintisini kabul etti. Ancak geliştirmenin nüanslarını daha sonra açıklayacağını söyledi 

Kripto borsası, kullanıcıları, P2P hizmetlerinin, kullanıcıların bankalar gibi bir aracıya ihtiyaç duymadan doğrudan diğer kullanıcılarla kripto ve fiat para birimleri takas etmesine olanak tanıdığını bildirmek için kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir